wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

KRYPTONIM POSEN

Sierpień 1944. Z frontu powracają oddziały polskiego wojska po udanej inwazji Polski i III Rzeszy na Związek Sowiecki. Tymczasem w Poznaniu giną agenci polskiego wywiadu. Zaopatrzeni w notatki i materiały zostawione przez agentów, uczestnicy Gry Miejskiej ruszyli w teren by zbadać arkana sprawy KRYPTONIM POSEN.

MEBLOBEREK

Z okazji Józefinek - obchodów Święta Patrona miasta Swarzędz, połączonych z akcją charytatywną wspierającą chorych na czerniaka, odbyła się gra MEBLOBEREK. Mieszkańcy Swarzędza walczyli o cenne nagrody...można było wygrać m.in. meble.

EUREKA

Podczas powojennej rozbiórki zrujnowanych kamienic na Starym Rynku, dorastający Urbek Grajewski znalazł zalakowaną butelkę zawierającą traktat „Novum Lumen Chymicum – De Lapide Philosophorum”. Ukrywa go na wiele lat. W końcu znika, pozostawiając wolę powierzenia traktatu osobom o duszy odkrywcy i naukowca.

ODKRYJ BIAŁYSTOK

Gra Miejska ODKRYJ BIAŁYSTOK! była inauguracją czterech szlaków turystycznych, ukazujących jak niezwykłym miastem jest Białystok! 7 maja na ulicach miasta pojawiły się postacie związane z jego historią. Postacie te miały moc nadania tytułu Odkrywcy Białegostoku tym, którzy do nich dotrą. Jednak aby je odnaleźć, trzeba było przemierzyć owe szlaki i odwiedzając niezwykłe miejsca stać się prawdziwym Odkrywcą Białegostoku!

TAJEMNICA RUSAŁKI

Na jarmarku w niedalekim mieście pojawiał się nieznany kupiec. Wśród swoich towarów miał garniec gliniany, którego strzegł jak oka w głowie. A kto się nim interesował był srogo mierzony wzrokiem. Kilku bogaczy próbowało się targować i nabyć zawartość garnca, jednak żadnego i tak nie było na niego stać.. Garniec bowiem zawierał cenny manuskrypt z mapą do skarbu, zwanego tajemnicą Rusałki... Ponoć znów kupiec ma pojawić się w okolicy.. Może, któryś z graczy najmując się u czeladnika, zarobi pobożną pracą... może sam kupiectwa spróbuje, by pomnożyć swój majątek..może wejdzie w posiadanie mapy do skarbu...

ARENA DESIGN

Tym razem gracze poszukiwali dzieł odbiegających od kanonów czasów, w których powstawały. Napotkali przykłady designerskich elementów małej i wielkiej architektury. Gra toczyła się także w miejskich wnętrzach, bo dziś właśnie we wnętrzach miejskich galerii, kawiarni i centrów handlowych króluje odważny i niezwykły design!

GRA KULTURALNA

Pewnien poznański kolekcjoner dzieł sztuki, Ludomir Urbański zniknął pozostawiając tylko list, w którym zachęcił do poszukiwań cennego depozytu. Skrytkę odnaleźć mogli tylko amatorzy kultury. Odwiedzając kolejne wystawy i teatry, wertując ambitne dzieła i badając zabytki gracze zdobyli kod otwierający tajemniczą skrytkę.

II PIŁKARSKA GRA MIEJSKA

Pod koniec sierpnia po raz drugi zorganizowaliśmy piłkarską grę miejską zamieniając miasto w jedno ogromne boisko piłkarskie. Na tymże boisku drużyny zdobywały punkty a najlepsze zespoły awansowały do finału, w którym stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo.

VIVAT ACADEMIA

"My, Zygmunt III, z Bożej Łaski Król Polski (...) Kolegium Poznańskie Towarzystwa Jezusowego do godności Akademii i Uniwersytetu podnosimy" (…) - tymi słowami, 400 lat temu zapoczątkowano akademicką historię Poznania. Cztery wieki później stworzyliśmy wyjątkową uczelnię w Grze Miejskiej SZTUKA POZNANIA.

URATUJ IMIENINY ULICY

Jak co roku Poznań szykuje się do wyjątkowych imienin – ulicy Św. Marcin. Jednak przygotowania zakłóca wieść, że honorowy gość, Św. Marcin przepadł bez wieści i może nie dotrzeć na święto! Na ratunek wyruszyły zespoły dzielnych graczy.

RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA

13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Zamilkły telefony, zakazano wyjazdów, znikali ludzie... Blokada informacyjna nie pozwoliła na powiadomienie o sytuacji w PRL państw zachodnich. Na pomoc Poznaniowi ruszyły zespoły gry. Ich zadaniem było przekazanie RAPORTU Z OBLĘŻONEGO MIASTA na zachód.

CZAS PATRIOTÓW KTO ZERWIE FLAGĘ CESARSTWA

Podczas Powstania Wielkopolskiego nieznany żołnierz zdjął wiszącą na poznańskim ratuszu czarno-biało-czerwoną flagę Cesarstwa Niemieckiego, oddarł czarny płat i powiesił z powrotem biało-czerwoną część, symbolicznie przypieczętowując przejęcie panowania nad miastem przez Polaków. Gra Miejska nawiązuje do tego wydarzenia.
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: